Electrolux Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Gündelik yaşamda ev ve işyerlerinde en sık kullanılan beyaz eşyalardan birisi de bulaşık makineleridir. Ev ve işyerlerinin bütün bulaşıklarını yıkayan bulaşık makineleri de zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalanabilmektedir. Electrolux Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor arızası da bu arızalardan birisidir. Bulaşık makinesinin su boşaltamamasının birçok sebebi olabilir. Bunlardan en sık karşılaşılanları sıralamak gerekirse;

  • Gider Tıkanıklığı: Bulaşık makinesinin su boşaltamamasının nedenleri arasında en sık görülen nedenlerinden birisi gider tıkanıklığıdır. Bulaşık makinelerinde yıkanan bulaşıklarda bulunan katı maddeler zamanla makinenin filtresini tıkar. Bu da makinenin su boşaltmasına engel olur. Bu durumda makinenin en alt kısmında bulunan filtrenin temizlenmesi gerekir.
  • Pompa Motorunda Arıza: Pompa motorunda yaşanan arıza da bulaşık makinesinin su boşaltamasına engel olan başka bir nedendir. Bu durumda çağıracağınız Electrolux teknik servisi duruma göre parça değişimi ya da pompa motoru tamiratı yaptıktan sonra sorun giderilir.
  • Kart Arızası: Electrolux Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor arızası her ne kadar gider ile alakalı bir durum olsa da kart arızası durumunda da makine su boşaltmayabilir. Bunun için de çağıracağınız Electrolux teknik servisi duruma göre parça değişimi ya da kart tamiratı yaptıktan sonra sorun giderilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Servis-al.com Arizacozum.com Kombicozum.com Klimacozum.com Teknikservisara.com Camasircozum.com Bulasikcozum.com